KURUMSAL VOIPhttps://www.ccsteknoloji.com/wp-content/themes/aerious/assets/images/title-strokes/blue.png

VOIP (VOİCE OVER INTERNET PROTOCOL) NEDİR?

Voice Over Internet Protocol kelimelerinin baş harflerinden türetilen VoIP; telefon görüşmelerinde ses sinyallerinin internet hattı üzerinden taşınması anlamına gelir. VoIP üzerinden ses iletimi yapılabilmesi mümkün olduğundan sabit ya da mobil telefonlar ile uluslararası görüşmeler de dahil olmak üzere düşük maliyetlerle aramalar gerçekleştirilebilir.

VoIP, analog ses sinyalini dijital sinyale çevirerek internet üzerinden ileterek çalışır. Bu nedenle VoIP sisteminde internet bağlantısı büyük önem taşıyabilir. VoIP aracılığıyla kesintisiz ve kaliteli bir iletişim sağlanabilmesi için geniş bant internet kullanımı çözüm tavsiye edilir.

Teknolojideki gelişmeler VoIP hakkında farklı çözümler oluşturulmasına da imkan tanıyabilir. VoIP çözümlerinin tamamı internet altyapısına bağlı olmasına rağmen, bağlantı şekli ve kullanılan donanımlar ile çeşitlenebilir.  Günümüzde yaygın olarak kullanılabilen VoIP çeşitleri; bilgisayardan bilgisayara, IP Telefon ve Analog Telefon Adaptörü ile sağlanabilir.

Ses hizmeti İŞNET Telekom tarafından sağlanmakta ve kullanıcıya faturalandırılmaktadır.

Ses hizmeti VOİP Telekom tarafından sağlanmakta ve kullanıcıya faturalandırılmaktadır.

VOIP KULLANMANIN AVANJLARI

TEKNOLOJİKTİRWindows, Iphone ve Android telefonunuza yüklenen uygulamalar ile sabit numaranızdan çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz.
ESNEKTİRIp Santral Sistemi (IP PBX) şirketinizin iletişiminde esnek çözümler sunar. Bir şirket merkezinde bulunan IP PBX ile birden çok şubesi yararlanabilir. Tüm şubeler aralarında ücretsiz görüşebilir. Dünyanın neresinde olursanız olun santralinize dahili olarak bağlanabilir. Mevcut voip hesabınızdan aramalarınızı gerçekleştirebilir ve çağrı alabilirsiniz.
ŞİRKETİNİZİN İLETİŞİM GİDERLERİNİ DÜŞÜRÜR Voip, telekom maliyetlerini azaltır. Voip kullanarak %70 ile %90 arası tasarruf sağlamak mümkün. Voip e taşınan numaralarınız için sabit ücret ödemezsiniz.
SABİT ÜCRET YOKVoice Over IP numaraları tahsis etmek veya mevcut sabit telefon numaranızı taşımak hızlı ve ücretsizdir.
AYNI ANDA BIRDEN FAZLA GÖRÜŞMEGelen/giden çağrılarda kanal sınırı yoktur. Eş zamanlı (simultane) çağrı sayısını belirleyen unsur internet band genişliğidir. ADSL teknolojisini kullanarak simultane 8 eş zamanlı telefon görüşmesi yapılabilir. Kullanılan internet teknolojisine göre bu sayı artmaktadır.
KURUMSAL VOIP HANGİ ŞİRKETLER İÇİN İDEALDİR ?- Yoğun gelen veya giden ses trafiği olan
- Ses görüşmelerinde anlık kapasite sınırlama ve maliyetlerine katlanmadan gerçekleştirmek isteyen
- Ses görüşmelerinde yüksek maliyet avantajı yakalamak isteyen
- Tek veya çok lokasyonlu firmalar